नवोदय विद्यालयमा बाल क्लव, अध्यक्षमा अनुषा

हेटौंडा, हेटौंडा उपमहानगरपालिकाले २०८० मंसिर महिनामा बालमैत्री घोषणा गर्ने लक्ष्यका साथ नगरमा रहेका सामूदायिक तथा संस्थागत विद्यालयमा बालक्लव गठनमा तीव्रता दिएको छ। सोही अनुरुप मङ्गलबार हेटौंडा ४ मा नवोदय शिशु सदन अङ्ग्रेजी माध्यमिक विद्यालयमा पनि बाल क्लव गठन भएको छ ।

कक्षा ९ मा अध्ययनरत छात्रा अनुषा उप्रेतीका अध्यक्षमा २५ सदस्यीय बाल क्लव गठन भएको हो । जसमा चिराग डंगोल उपाध्यक्ष, दर्शना सापकोटा सचिव, स्तुती गुरागाई सहसचिव र विमर्श श्रेष्ठ कोषाध्यक्ष पदमा चयन भएका छन् । हेटौंडा उपमहानगरपालिका बालमैत्री नगर सहजकर्ता सपना ढुङ्गानाले सहजीकरण गरेकी थिइन् ।

हेटौडा उपमहानगरपालिकामा रहेका १९ वडामा रहेको १ सय २० वटा सामूदायिक तथा संस्थागत विद्यालयमा बालक्लव गठन गर्ने ढुङ्गानाले जानकारी दिए । ‘नगरमा रहेका हरेक विद्यालयमा ८ वर्षदेखि १८ वर्ष उमेर समूहका विद्यार्थी संलग्न गरी २५ सदस्यीय बालक्लव गठन गर्ने छौँ ।’– ढुङ्गानाले भनिन् । नेपालको संविधान २०७२ मा उल्लेख भएअनुरुप बालबालिकाको मौलिक हक सुनिश्चित गर्ने लक्ष्यसहित हेटौंडा उपमहानगरपालिकाले बालमैत्री घोषणा गर्न लागेको हो । यसअघि मकवानपुर जिल्लाको मनहरी गाउँपालिकाले पहिलो बालमैत्री गाउँपालिका घोषणा गरेको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबर

Back to top button