पुस्तक विमोचनमा झुकाव राख्दै मकवानपुरे विद्यार्थी

हेटौंडा, साहित्य सिर्जनातर्फ झुकाव राख्ने मकवानपुरे विद्यार्थीहरु पछिल्लो समय पुस्तक विमोचनतर्फ पनि आकर्षित भएका छन्। गत साउन महिनामा समृद्धि देवको कविता सङ्ग्रह ‘इन्द्रेणीका रङहरु’, मङ्सिर महिनामा ऋत्विक केविको ‘कोरिएका धर्साहरु’ र माघ १ गते समर्पण न्यौपानेको ‘अभियुक्त समय’ किताब विमोचन भएको छ ।

हेटौडा स्कूल अफ म्यानेजमेन्टमा अध्ययनरत गर्ने क्रममा समृद्धिले १७ वर्षकै उमेरमा कविता सङ्ग्रह ‘इन्द्रणीका रङहरु’ विमोचन गरेकी थिइन् । उनीको कविता सङ्ग्रह नवोदय साहित्यिक बगैँचा बाल क्लवले प्रकाशन गरेको थियो । उनीले रचना गरेको २३ वटा कविताहरु उक्त किताबमा रहेका थिए ।

त्यसैगरी मङ्सिर महिनामा हेटौंडा–२ मा रहेको बालजागृति अङग्रेजी माध्यमिक विद्यालय कक्षा १० मा अध्ययनरत छात्र ऋत्विक के.बीको पहिलो कविता सङ्ग्रह ‘कोरिएका धर्साहरू’ विमोचन गरेका थिए । उनका माता पुण्यशिला श्रेष्ठ प्रकाशक रहेको कविता सङ्ग्रहमा २४ वटा कविताहरु रहेका छन् । १६ वर्ष उमेरमा नै ऋत्विकले कविता सङ्ग्रह प्रकाशन गरेका थिए ।
यसैगरी माघ १ गते आइतबार १४ वर्षीय समर्पण न्यौपानेको ‘अभियुक्त समय’ किताब विमोचन भएको थियो ।

न्यौपाने नवसर्जक साहित्य चौतारी नेपालका महासचिव तथा हेटौंडा ५ जीएस निकेतन माध्यमिक विद्यालय कक्षा ९ मा अध्ययनरत छात्र हुन् । नवसर्जक साहित्य चौतारी नेपाल केन्द्रीय समितिको आयोजनामा आइतबार न्यौपानेको अभियुक्त समय किताब विमोचन हुनुको साथै विमर्स पनि गरिएको थियो । कार्यक्रममा साहित्यकार भावना सापकोटा र समालोचक घनश्याम घिमिरेले कृतिको समिक्षा गरेका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

सम्बन्धित खबर

Back to top button